Есенният хит в първенството на Втора професионална лига "Кариана" допусна

...

Кариана загуби първите си домакински точки срещу Добруджа /снимки/

Есенният шлагер в шампионата на Втора професионална лига "Кариана " позволи първата си неверна стъпка на стадиона в село Ерден от началото на сезона. В среща от Х кръг на шампионата на Втора професионална лига водачът в класирането приключи 2:2 с новака в групата "Добруджа " (Добрич).
Двубоят на стадиона в село Ерден стартира чудесно за домакините. Те поведоха в резултата още преди да е изтекла и първата минута. 54-секунди след началото на мача Евгени Игнатов-Бамзе центрира от корнер, Борислав Дамянов насочи с глава топката към вратата, вратарят Иван Василев мазета, само че при добавката Николай Дичев я изпрати в мрежата. Гостите последователно изравниха играта и в 37-та мин. Иван Цачев с отдалечен шут накара вратаря Павел Станев да демонстрира класа.
Второто полувреме можеше да повтори първото, само че този път Василев се намеси по-убедително при удара на Боби Дамянов. В 70-та мин. след центриране от фаул капитанът на "Добруджа " Цветелин Радев засече с глава в мрежата за 1:1.
Гостите удариха за повторно в мача в 83-та мин. посредством резервата Димитър Василев, който се възползва от прострелно подаване на Илиян Капитанов.
"Кариана " натисна и Игнатов и Матеус Касарото пропусна да изравнят. Това направи Стоян Предев в третата минута на добавеното време засичайки от въздуха центриране от корнер на Евгени Игнатов.

"Кариана " – "Добруджа " (Добрич) 2:2

"Кариана ": Павел Станев, Ангел Цолов, Мартин Николов, Стоян Предев, Николай Дичев, Деян Иванов (46-Християн Илиев), Борислав Дамянов, Матеус Касарото, Владислав Цеков (46-Жустино Мендеш), Евгени Игнатов-кап., Пиер Пиеров (46-Георги Търтов (85-Георги Илиев). Треньор: Веселин Великов.
"Добруджа ": Иван Василев, Иво Димитров, Дони Дончев, Иван Цачев, Цветелин Радев-кап., Якуб Идризов, Денис Кадир (93-Стефан Митев), Цветан Илиев (91-Симеон Митев), Илиян Капитанов, Християн Казаков, Ерай Карадайъ (80-Димитър Василев). Треньор: Светослав Петров.

Голмайстори: 1:0 Николай Дичев (1), 1:1 Цветелин Радев (70), 1;2 Димитър Василев (83), 2:2 Стоян Предев (90+4).

Главен арбитър: Валентин Станчев.
Асистенти: Мартин Маргаритов, Николай Чакъров.

Жълти картони: Мартин Николов (Кариа
Източник: bulnews.bg