Дунав“ завърши 1:1 с отбора на Черноморец“ Балчик в мач

...

Късна драма донесе първо равенство на „Дунав“ за сезона

„ Дунав “ приключи 1:1 с тима на „ Черноморец “ Балчик в мач от 17-ия кръг на шампионата в Североизточната Трета лига.

Точен за русенския отбор беше Джан Хасан в 85-ата минута, а Лима бе разкрил за гостите в 78-ата.

Срещата се игра на Градския стадион в Русе и бе излъчена и в директно предаване в платформата DanubioSport.com, а в ролята на коментатор влезе 14-годишният почитател на тима Калоян Драганов.

Преди началото на мача Йордан Димитров и Александър Кирилов получиха специфични плакети, откакто завоюваха в анкетите за най-хубав футболист на „ Дунав “ след успехите против „ Устрем “ и „ Локомотив “ Русе. С минута безмълвие пък беше почетена паметта на един от най-отдадените почитатели на „ Драконите “ Илиян Нацев и на спортния публицист Дамян Цветков, които починаха в границите на няколко дни през миналата седмица.

Двубоят стартира равностойно и с повече битка в централната част на терена. Постепенно домакините започнаха да владеят повече топката. Джан Хасан, Йордан Димитров и Преслав Петков бяха измежду най-активните в предни редици за „ Дунав “, само че опитите им за отбелязване на гол бяха обезвредени от вратаря Иван Иванов и защитата пред него. В края на първата част и капитанът Диян Димов стреля рисково от границата на наказателното поле, само че топката мина от външната страна на левия непряк дирек.

Малко след почивката русенският отбор имаше искания за дузпа, откакто Йордан Димитров падна в наказателното поле на „ Черноморец “ след прикосновение с защитник на гостите, само че реферът Калоян Кирилов реши, че играта би трябвало да продължи. Дунавци продължиха да диктуват темпото.

Въпреки това обаче гостите означиха гол. При една от редките им офанзиви в 78-ата минута Лима стреля, топката рикошира в русенски защитник и влезе във вратата за 0:1.

Все отново в 85-ата минута разумното се случи. Алекс Кирилов измъкна топката от защитник на „ Черноморец “ и стреля, топката се отби в напречната греда, само че при добавката Джан Хасан не сгреши за 1:1. До края опитите на „ Драконите “ за цялостен поврат не дадоха резултат и по този начин те записаха първо тъждество след 16 следващи победи в шампионата на Североизточната Трета лига.

Състав на Дунав Русе: 12. Винченцо Ангелов, 13.Кристиан Върбанов, 5.Георги Вълчев, 14.Кристиян Маринов, 16.Димитър Тодоров, 11.Диян Димов, 18.Мирослав Георгиев /58 мин. – 3.Василен Марков/, 17.Джан Хасан, 7.Кристиан Тасков /58 мин. – 9.Александър Кирилов/, 10. Преслав Петков /69 мин. – 24.Дани Братоев/, 20.Йордан Димитров.

Състав на Черноморец Балчик: 1.Иван Иванов, 6.Вилиян Денчев, 3.Даниел Георгиев, 17.Кристиян Бешев, 11.Радослав Златев, 8. Елидиано Маркес Лима, 7.Никола Владев, 21.Иван Цачев, 10.Мохамед Нбаче /90 мин. – 2.Йордан Радев/, 18.Джорджио Димитров /71 мин. – 13.Юлиян Загоров/, 38.Ангел Ангелов.
Източник: novinata.bg