Домакинът Спартак се класира за финала на приятелския турнир по

...

ОБЗОР: Балкан и Спартак на финал за Купата на Плевен

Домакинът Спартак се класира за финала на приятелския шампионат по баскетбол за мъже за Купата на Плевен.

Воденият от старши треньора Любомир Минчев отбор надигра във втория полуфинал сръбския КК Чачак 94 със 77:66 в зала " Балканстрой ".

В неделя (17 септември) Спартак Плевен ще се изправи против българския първенец Балкан Ботевград в спор за първото място в конкуренцията, до момента в който КК Чачак 94 ще играе против Работнички Скопие от Република Северна Македония.

Спартак и КК Чачак 94 направиха оспорван мач, в който сръбският отбор имаше преднина от 3 точки при 37:34 след първите 20 минути. В игра за домакините се включи и някогашният баскетболист на Черноморец Симеон Лепичев.

Най-резултатен за плевенчани бе Андрю Гордън с 14 точки, а за гостите с 20 точки се регистрира Александър Данилович.

По-рано денем Балкан надделя Работнички Скопие с 86:83 (15:17, 17:16, 31:25, 23:25) и също се класира за финала.

Българският първенец изоставаше след първата четвърт, само че се приближи до 32:22 на почивката и изигра по-силно второ полувреме против състава от Република Северна Македония.

Карл-Йохан Липс бе най-резултатен за богевградчани и оформи " дабъл-дабъл " от 25 точки и 11 битки, като добави и 4 асистенции.

С 12 точки приключи Илиян Пищиков, а трима вкараха по 10 - Димитър Димитров, Георги Герганов и Михаил Гавазов. Майки Диксън осъществя 9 точки, а Николай Грозев - 8.

За Работнички Куинтън де Коузи означи 22 точки, а Димитрик Трайс добави 20 точки.
Източник: novsport.com