Отборът на Черноморец се справи с Левски със 73:59 (21:16,

...

Водачите в редовния сезон Черноморец и Рилски спортист поведоха в четвъртфиналните си серии

Отборът на Черноморец се оправи с Левски със 73:59 (21:16, 23:13, 10:18, 19:12) в първи мач от четвъртфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Играе до две победи от три вероятни дуела.

След две следващи загуби в края на постоянния сезон носителят на Купата на България и водач в постоянния сезон на шампионата Черноморец пое самодейността през цялото време против Левски, само че гостите се държаха покрай съперника през първата четвърт. Домакините единствено един път подвигнаха разликата над 10 точки през началните 10 минути, които завършиха при 21:16. Още във втората част обаче, водени от Травис Макконико, който вкара 12 точки, бургазлии наклониха много по-категорично везните в своя изгода, увеличавайки задатъка си до 20 точки, а след 20 минути игра резултатът бе 44:29.

Баскетболистите на Левски изиграха по-силна трета четвърт, която завоюваха с 18:10 и се приближиха на 7 точки от Черноморец – 47:54 преди последния интервал. В оставащите 10 минути домакините не разрешиха да се стигне до поврат и ликуваха в края откакто бяха по-ефективни в стрелбата за 2 точки.

Травис Макконико приключи с 16 точки, 6 битки и 8 асистенции за бургазлии, а Тони Троша добави 13 точки и 7 битки. Христо Захариев и Ладариен Грифин не взеха присъединяване в мача.

Димитър Маринчешки бе най-полезен за „ сините “ с 11 точки и 14 битки, до момента в който Златин Георгиев се включи с 13 точки и 5 битки.

Рилски състезател надигра безапелационно отбора на Шумен със 113:60 (25:16, 34:16, 26:10, 28:18) като хазаин в „ Арена Самоков “ и също поведе с 1-0 победи в серията.

Самоковци направиха доста солидно първо полувреме, в което поведоха през цялото време и последователно трупаха все по-голяма преднина, достигнала до 30 точки малко преди края на първото полувреме. На почивката задатъкът на Рилски състезател против Шумен бе 59:32.

Домакините не оставиха никакви шансове на съперника си през второто полувреме, като след третата част резултатът бе 85:42, а най-голямата разлика доближи 56 точки. Гостите не поведоха нито един път в дуела и отстъпиха в битката под коша.

Мирослав Васов бе най-резултатен за Рилски състезател с 19 точки, а по 17 означиха Васил Попов и Христо Бъчков. Александър Янев и Крис Минков пропуснаха срещата.

За състава на Шумен Дейвид Ролинс и Джъстин Кохайда осъществиха по 16 точки, а вторият добави и 10 битки.