Известни са полуфиналистите на Държавното лично първенство на закрито до 14 г.
Днес станаха ясни полуфиналистите на сингъл на Държавното персонално състезание по тенис на закрито за юноши и девойки до 14 годишна възраст. Надпреварата от календара на БФТенис се организира при доста положителни условия на кортовете на Търговска колегия " Авеню ", гр.Бургас.
Ето резултатите от през днешния ден:
Юноши, 1/4-финали:
№1 Александър Толев (ТК " Локомотив ", гр.Пловдив) – №8 Емил Маринов (ТК " Супер Спорт ", гр.Варна) 6:2, 6:2
№6 Виктор Атанасов (ТК " 15:40 ", гр.София) – Марин Абаджиев (ТК " Некст Джен ", София) 6:1, 6:1
Димитър Топчийски (ТК " Некст Джен ", София) – Владимир Цонков (ТК " Бароко Спорт ", гр.София) 6:3, 1:6, 6:1
№2 Калоян Шиков (ТК " ДМ Тенис ", гр.Стара Загора) – №5 Борис Начев (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) 6:4, 6:4
Девойки, 1/4-финали:
№1 Брияна Иванова (ТК " Некст Джен ", София) – №5 Михаела Бобева (ТК " Авеню ", гр.Бургас) 4:6, 6:2, 6:3
№8 Никол Иванова (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) – №4 Анастасия Бързакова (ТК " НСА ", гр.София) 3:6, 6:3, 6:1
№3 Андрея Глушкова (ТК " Дема ", гр.София) – №6 Александра Рангелова (ТК " Пловдив 1981 ", гр.Пловдив) 6:1, 4:6, 6:3
№2 Елеонора Тонева (ТК " 15:40 ", гр.София) – Рада Колева (ТК " Супер Спорт ", гр.Варна) 6:2, 6:0
Програма:
10.01.2023 - 1/2 финали единично юноши и девойки и финали двойки
11.01.2023 - край единично юноши и девойки
Ето резултатите от през днешния ден:
Юноши, 1/4-финали:
№1 Александър Толев (ТК " Локомотив ", гр.Пловдив) – №8 Емил Маринов (ТК " Супер Спорт ", гр.Варна) 6:2, 6:2
№6 Виктор Атанасов (ТК " 15:40 ", гр.София) – Марин Абаджиев (ТК " Некст Джен ", София) 6:1, 6:1
Димитър Топчийски (ТК " Некст Джен ", София) – Владимир Цонков (ТК " Бароко Спорт ", гр.София) 6:3, 1:6, 6:1
№2 Калоян Шиков (ТК " ДМ Тенис ", гр.Стара Загора) – №5 Борис Начев (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) 6:4, 6:4
Девойки, 1/4-финали:
№1 Брияна Иванова (ТК " Некст Джен ", София) – №5 Михаела Бобева (ТК " Авеню ", гр.Бургас) 4:6, 6:2, 6:3
№8 Никол Иванова (ТК " Виа Тенис Стар ", гр.София) – №4 Анастасия Бързакова (ТК " НСА ", гр.София) 3:6, 6:3, 6:1
№3 Андрея Глушкова (ТК " Дема ", гр.София) – №6 Александра Рангелова (ТК " Пловдив 1981 ", гр.Пловдив) 6:1, 4:6, 6:3
№2 Елеонора Тонева (ТК " 15:40 ", гр.София) – Рада Колева (ТК " Супер Спорт ", гр.Варна) 6:2, 6:0
Програма:
10.01.2023 - 1/2 финали единично юноши и девойки и финали двойки
11.01.2023 - край единично юноши и девойки
Източник: sportal.bg
КОМЕНТАРИ