Девойките старша възраст на Марица (Пловдив) U20 защитиха титлата си

...

Марица е шампион и при старшата!

Девойките старша възраст на Марица (Пловдив) U20 опазиха купата си от предходната година. Момичетата на Петя Стаматова победиха във финала ЦСКА (София) с 3:1 (25:18, 17:25, 25:19, 25:17) гейма на националните финали в зала Багира в Казанлък.

Двата тима се срещнаха и в груповата фаза и маричанки победиха с 3:0 гейма.

ЦСКА поведе с 8:5 при започване на първия гейм, пловдивчанки наваксаха изоставането си и изравниха – 15:15. След като изравниха шампионките дадоха едвам три точки на своя конкурент и след сполучлива офанзива на Маги Миличевич взеха първата част с 25:18.

В началото на втората част резултатът беше 8:8, ЦСКА поведе със 17:12 и затвори гейма с 25:17.

В третата част пловдивчанки поведоха с 8:6, стигна се до 16:12. Маричанки бяха безапелационни в третия гейм и го взеха след 25:19.

В четвъртия гейм маричанки поведоха с 10:7, стигна се до 16:15 за шампионките. След 16-та точка девойките на Петя Стамов взеха гейма под собствен надзор и дадоха едвам две точки на ЦСКА. След сполучлива офанзива на Елена Коларова Жълто-сините победи с трофея с 25:17 в четвъртата част.

Така Марица е първенец за втори следващ сезон при старшата, а отборът завоюва трети трофей през този сезон след шампионската купа и Купа България при дамите.

На трето място приключи тимът на Левски (София), който победи в мача за бронза ЦПВК (София) с 3:0 гейма.

Маричанки обраха и самостоятелните призове – Ива Дудова беше избрана за MVP, а най-хубав реализатор на сервис стана Мария-Габриела Миличевич, за най-хубав блокировач беше избрана Боряна Ангелова.