Даяна Ястремска преживя едни от най-тежките дни в живота си,

...

Тялом съм тук, но сърцето ми е у дома: Ястремска с емоционална победа в Лион

Даяна Ястремска претърпя едни от най-тежките дни в живота си, откакто трябваше да се сблъска от първо лице с военния спор сред Русия и Украйна. Тя дружно със своята по-малка сестра съумяха наред да изоставен територията на родината си и сега се намират в Лион, където 21-годишната състезателка взе участие в локалната конкуренция. Въпреки че показа какъв брой ѝ е мъчно да мисли за тенис в моменти като този, Ястремска излезе на корта във вчерашния ден и реализира трагична победа над Ана Богдан след поврат - 3:6 7:6(7) 7:6(7) в мач, който продължи над три часа.

Богдан бе тази, която имаше контрола на своя страна в началните минути на дуела. Румънката материализира възможностите за пробив, до които доближи, и се откъсна в геймовете с 4:1. Световната номер 140 навакса част от изоставането си, само че това се оказа незадоволително, и Богдан скоро поведе в общия резултат.

Източник: tennis.bg