Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите на US Open, след

...

Медведев пребори трудно Де Минор и стигна 1/4-финал в Ню Йорк

Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите на US Open, откакто победи Алекс Де Минор с 2:6, 6:4, 6:1, 6:2. Третият в международната класация руснак имаше две следващи загуби от Де Минор и стартира нерешително мача, само че откри пътя към обрата.

Де Минор пропусна точка за пробив в третия гейм, само че в петия взе подаването на Медведев и до края на сета не му остави никакви шансове.

Преломният миг в дуела беше пробивът при 5:4, с който Медведев изравни сетовете. След това за руснака стана елементарно и той даде единствено три гейма на съперника си.

В идващия кръг Медведев ще се изправи против сънародника си Андрей Рубльов. Двамата са положителни другари, а салдото посред им досега е 6 победи за Медведев и 2 за Рубльов.
Източник: novsport.com