Дани Цанков записа страхотно представяне във финала на европейски шампионат

...

Дани Цанков влезе в топ 10 във финала на ЕШ по мотокрос

Дани Цанков записа ужасно показване във финала на европейски шампионат по мотокрос, който се организира в Италия.

В клас 65 сс водачът на " М6 Ямаха рейсинг тийм " направи необикновено каране в първия манш и финишира на 12-то място. Второто му излизане на трасето в Риола Сардо българският гений усъвършенства класирането си, като финишира с две места по-напред – 10-ти. Така с общ общ брой от 20 точки ( 9 + 12 ) възпитаникът на Мартин Тодоров извърши повече от чудесно задачата сложена от неговия наставник задача и влезе измежду първите 15 – 9-то място в общото класиране.

В клас 85 сс Венцислав Тошев с „ Хускварна “ не съумя да завоюва точки. Състезателят на " Мото Спорт Варна " финишира на 35-то място в първия и на 32-ро място във втория манш. В крайното класиране Тошев приключи на 35-та позиция.

В клас 65 сс присъединяване взеха 33-ма мотокросисти, а в клас 85 сс поръчките бяха 46.
Източник: bnr.bg