Да удряш сервис отдолу става все по-модерно в мъжкия тенис,

...

6 сервиса отдолу в един гейм или просто Александър Бублик

Да удряш сервис изпод става все по-модерно в мъжкия тенис, само че да удариш подобен начален удар шест пъти в един гейм е нещо ново. Точно това направи Александър Бублик в мача си против Франсис Тиафо.

Играта на представителя на Казахстан не вървеше изключително успешно и той губеше с 0-3 гейма в четвъртия сет при резултат 2-1 сета в интерес на противника му. Изправен пред късмет да допусне втори пробив в частта Бублик реши да стартира със сервисите изпод.

В идващите няколко минути те бяха общо шест като успеваемостта бе меко казано ниска – единствено един път Бублик завоюва точката и единствено още един път влезе в разиграване. В останалите случаи прати топката в мрежата два пъти и в навън още два пъти.

В последна сметка геймът въпреки всичко бе извоюван. Малко по-късно Бублик върна пробива и даже имаше късмет да поведе с брейк за 5-4. Вместо това обаче загуби подаването си при 4-5 и по този начин постави завършек на присъединяване си в шампионата.
Източник: tenniskafe.com