Credit One Charleston Open, четвъртфиналОнс Жабур – Анна Калинская 6-0,

...

Жабур стигна до третия си полуфинал в Чарлстън

Credit One Charleston Open, четвъртфинал

Онс Жабур – Анна Калинская 6-0, 4-1 (отказване на Калинская)

Онс Жабур се класира за полуфиналите на WTA 500 шампионата в Чарлстън за трети път в кариерата си откакто преодоля Анна Калинская. Макар да страдаше от вирусни заболяване, рускинята реши да излезе на корта, само че не съумя да се опълчи на международната №5 и реши да се откаже в средата на втория сет.

В идващия кръг Жабур чака победителката от мача сред Медисън Кийс и Дария Касаткина.

Още от началото бе видно, че Калинская е доста надалеч от най-хубавата си кондиция. Рускинята оказа по-сериозна опозиция едвам в петия гейм, когато стигна до три следващи брейкпойнта, и в шести, когато поведе с 30-0. И в двата случая обаче Жабур реализира задачата си и в последна сметка тунизийката завоюва първата част с 6-0 след едвам 19 минути игра.

Във втория сет обстановката не се промени. Калинская завоюва подаването си, само че Жабур още веднъж взе самодейността и даде единствено една точка в идващите три гейма. В последна сметка рускинята реши, че не е в положение да доиграе мача, и се отдръпна при резултат 6-0, 4-1.
Tenniskafe.com · Подкастът Tennis Café: Още доста от Алкарас – Синер, апелирам
Източник: tenniskafe.com