Черноморец (Бургас) победи Академик (Пловдив) с 94:85 точки след продължение

...

Черноморец победи Академик в контрола

Черноморец (Бургас) победи Академик (Пловдив) с 94:85 точки след продължение в контрола среща, част от подготовката на двата отбора за новия сезон в Националната баскетболна лига (НБЛ). Мачът се игра в бургаската зала „ Бойчо Брънзов ".

Домакините имаха преимущество през огромната част от първото полувреме, като излязоха напред със 7 точки в средата на втория интервал, само че Академик обърна за 46:41 в своя изгода след 20 минути игра.

След паузата задатъкът на гостите от Пловдив стана 11 точки, само че и това не спря Черноморец, който стигна до продължение след мощен завършек на последната четвърт и 80:80 при финалната сирена на постоянното време.

Така мачът влезе в спомагателни 5 минути, в които „ акулите “ се оказаха по-добри и стигнаха до крайния триумф 94:85 точки.

Мунис Туту беше най-резултатен за Черноморец с 32 точки, към които добави 9 асистенции и 6 откраднати топки. Макол Мойен пък направи " дабъл-дабъл " – 25 точки и 19 битки.

Капитанът на Академик Тони Гуджино също стигна до двойните индикатори – 20 точки и 10 битки, а Томислав Минков от състава на " студентите " приключи с 19 пункта и 5 битки.