Черно море записа загуба във втората си контрола от лагера

...

Черно море загуби от Академия Пандев, съдиите не се явиха

Черно море записа загуба във втората си контрола от лагера в Банско. " Моряците " отстъпиха на Академия Пандев с 1:2 в контролна среща на подготвителната база край зимния ни курорт. Двубоят стартира с 15 минути по-късно поради отсъствие на съдиите, като мачът бе управителен от хора от двата щаба.

Още във втората минута Сула бе изведен на добра позиция отляво на вратата и стреля, само че стражът избави. Последва битка в средата на терена, до 29-ата минута, когато Никола Шарковски осъществя след хубава композиция за 1:0 в интерес на гостуващия тим. В 39-ата минута Мимито стреля отляво, само че топката мина около вратата. В 43-ата минута Кристиян Велиновски бе изведен сред двамата централни бранители самичък против Георги Георгиев и вкара за 2:0.
 Евгений Сердюк ще лекува травмата си във Варна

Националите на Черно море към този момент упражняват с клуба

Треньорът Илиан Илиев направи три промени. Васил Панайотов, Ангел Ангелов и Георги Георгиев напуснаха игра, а техните места заеха Закария Беншаа, Алекс и Иван Дюлгеров.

В 48-та минута след осъществяване на корнер, топката попадна в Матеус, който бе фаулиран от защитник в наказателното поле, а Матиас Курьор стреля от бялата точка над напречната греда. В 56-ата минута Матеуш изведе Матиас Курьор против вратаря, нападателят на Черно море финтира стража на гостите и от дребен ъгъл стреля по земя, само че защитник съумя да доближи и почисти топката от голлинията. Малко по-късно още веднъж Матиас получи в наказателното поле и стреля, само че топката срещна напречната греда.

В 65-ата минута Николай Златев и Росен Стефанов заеха местата на Матиас Курьор и Живко Атанасов. Веднага по-късно Петър Иванов смени Цветомир Панов.

Последваха две отлични благоприятни условия за гол пред Черно море. Първо Матеуш получи в наказателното поле и стреля, само че защитник протегна крайник и мазета в корнер. Веднага по-късно Закария Беншаа стреля от близо очи в очи с вратаря на Академия Пандев, само че той съумя да избави. В 75-ата минута на терена се появиха Виктор Попов, Лъчезар Йорданов, Марко Стойчевски, Наско Янков и Калин Георгиев, а играта напуснаха Мартин Дичев, Матеус, Мимито, Мазир Сула и Петър Бошанчич.

В 80-ата минута Лъчезар Йорданов подаде към Беншаа, който от наказателното поле насочи топката във вратата на противника за 2:1.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Живко Атанасов, Цветомир Панов, Петър Бошанчич, Мартин Дичев, Матеуш, Мимито, Васил Панайотов, Мазир Сула, Ангел Ангелов, Матиас Курьор.