Черно море победи Черноморец Балчик с 2:1 в контролна среща,

...

Черно море се наложи над Черноморец Балчик в контрола

Черно море победи Черноморец Балчик с 2:1 в контролна среща, играна в Балчик. „ Моряците “ отстъпваха в резултата, само че още преди почивката след голове на Берк Бейхан и Даниел Димов „ моряците “ съумяха да стигнат до цялостен поврат.

Черно море стартира дуела с напън, като в 19-ата минута след независим пробив Велислав Василев стреля рисково, само че вратаря Галин Григоров записа страхотна интервенция.

След добра контраофанзива и последвало центриране по земя в наказателното поле, Дани Бонев осъществя за 1:0 в 29-ата минута. Само 4 минути по-късно Берк Бейхан получи топката пред дъгата на наказателното поле и със страховит изстрел прониза стража на домакините, с цел да изравни.

В 45-ата минута Едгар Пашеко центрира от корнер, а Данил Димов с глава вкара даде задатък на Черно море.