"БУБА Баскетбол" продължава уверения си ход в А група -

...

Видабаскет загуби от лидера в София

"БУБА Баскетбол " продължава уверения си ход в А група - мъже с триумф със 111:80 над "Видабаскет " в зала "Универсиада ".
"Видабаскет " дойде в София единствено с осем баскетболисти, само че хвърли всички сили да затрудни водача в класирането. Заради мача на мъжкия "Левски " в неделя, част от състезателите с двоен лиценз в "БУБА " не се включиха на цялостна мощ в срещата, само че все пак присъединяване им през първото полувреме бе задоволително.
Страхотна първа четвърт в нахлуване и маркирани 35 точки против 17 за гостите дадоха устойчиво начало за "БУБА ". Във втория периодВидабаскет изравни играта, само че разликата се резервира. Иван Алипиев записа 18 точки за 18 минути през първото полувреме.
Тя остана към 18-20 точки и след почивката, с по-младите играчи на Мануел Марков на терена.
"Видабаскет " мъчно намираше сили за освен това в ограничавания си състав, като Николай Колев употребява най-вече едни и същи петима баскетболисти през целия дуел.
Шест минути преди края разликата към този момент бе 26 точки, а всички играчи на домакините бяха съумели да се запишат най-малко с един панер от игра.
Авансът мина 30, а "БУБА " към този момент бе стигнал кота 100 две минути преди финалната сирена.
С 20 точки, 6 откраднати топки и 5 асистенции приключи Лъчезар Димитров, 20 точки единствено за 17 минути, с 6 тройки за "БУБА " наниза и Андрей Петков.
За "Видабаскет " Калоян Петров означи 23 точки, а Мартин Горунов вкара 21.
Източник: bulnews.bg