Брайтън победи Лестър с 5:2 в изключително оспорван голов двубой

...

Брайтън с разгром над Лестър

Брайтън победи Лестър с 5:2 в извънредно оспорван голов дуел от 6-ия кръг на Висшата лига. „ Чайките “ се завръщат на победния път, до момента в който „ лисиците “ не престават с извънредно слабите си резултати.

Още в 1-ата минута на дуела резултатът беше открит от Келечи Ихеаначо, който означи след центриране от Патсон Дака.

В опит да почисти топката, левият бек на Лестър – Люк Томас, си означи автогол в 10-ата минута на мача. Така резултатът стана 1:1.

Само 5 минути след автогола, Брайтън направи цялостен поврат, откакто Енок Муепу изведе в опразнена зона Мойсес Кайседо, който релизира за 2:1.

В 33-ата минута създателят на асистенция за първия гол на Лестър – Патсон Дака, вкара на собствен ред, след изваждащо подаване от Юри Тилеманс, за 2:2.

Двата тима се отдръпнаха на почивката при головото тъждество от 2:2.

Две минути след началото на второто полувреме Алексис Макалистър означи след избита топка от стража на Лестър Дани Уорд, само че попадението беше анулирано поради засада на аржентинския халф.

Все отново, Брайтън съумя да поведе в 65-ата минута с 3:2, когато след точно подаване от Паскал Грос, Леандро Троса остана самичък против Уорд и означи.

В 71-ата минута Алексис Макалистър съумя да означи след удар, прелетял над рамото на стража на Лестър.

В седмата минута на добавеното време Макалистър вкара второто си попадение в мача от директен свободен удар. С този гол, той оформи крайното 5:2 в интерес на Брайтън.

След този мач „ чайките “ заемат 4-ата позиция във краткотрайно класиране с актив от 13 точки, а Лестър остават последни след едвам 1 извоювана точка от 6 изиграни мача. Отбраната на „ лисиците “ е и най-пропускливата в лигата с 16 позволени гола или 2,66 приблизително мач.

--> -->     Източник: novsport.com