Ботев започна новия сезон с изненадваща загуба у дома от

...

Ботев стартира с гаф новия сезон, загуби от новак

Ботев стартира новия сезон с изненадваща загуба вкъщи от новака Хебър с 0:1. Двата тима откриха и новия сезон в efbet Лига, а единственото попадение осъществя Цветелин Тонев в 77-та минута.

" Канарчетата " бяха без седем от играчите си, които отсъстваха поради травми и санкции.

В 14-та минута Октай Хамдиев беше изведен в наказателното поле и стреля, само че Ханкич избави.

В 19-та минута Димитър Тонев беше изведен добре, само че ударът му беше избавен от Дебърлиев, само че беше отсъдена и засада на халфа на Ботев.

В 30-та минута удар на Пунчец с глава мина над вратата.

В 32-та минута последва и изстрел на Емануел Току, който беше избавен от Дебърлиев.

В 36-та минута последва още един прецизен удар за Ботев, Виктор Генев стреля с глава, само че още веднъж вратарят на гостите избави.

Николай Минков опитва удар в 59-та минута, само че той беше слаб и Дебърлиев улови.

В 61-та минута Ботев стигна до най-чистото си състояние в мача, Току се измъкна добре и навлезе в наказателното поле, само че ударът му беше избавен още веднъж от Дебърлиев.

В 74-та минута Бароан беше изведен добре стреля, топката се удари в гредата и отиде при Току, който осъществя, само че голът беше анулиран поради засада на Бароан.

В 77-та минута Хебър съумя да открие резултата, след осъществяване на фаул, Па Конате почисти с глава, само че топката попадна право на волето на юношата на Ботев Цветелин Тонев, който от границата на наказателното поле съумя да осъществя - 0:1.

В 83-та минута удар на Кнежевич мина над вратата.

Така бронзовият медалист от предишния сезон започва с шокираща загуба още на старта.

Следващият мач на Ботев е на 15 юли - посещение на Ботев Враца.

Ботев: Хидайет Ханкич, Па Конате, Виктор Генев, Роберто Пунчец, Джаспър ван Хертъм, Николай Минков (Бисер Бонев 83 мин.), Точукву Нади (Самуел Акере 86 мин.), Димитър Тонев, Дилан Мертенс (Лъчезар Балтанов 90 мин.), Емануел Току, Антоан Бароан

Хебър: Петър Дебърлиев, Ивайлов Михайлов (Тодор Чаворски 64 мин.), Пламер Крумов, Корнел Осира, Георги Търтов, Цветелин Тонев, Боян Кнежевич, Олекси Лобов, Октай Хамдиев (Мауро Серкейра 90 мин.), Емануил Манев, Ивайло Михайлов
Източник: trafficnews.bg