Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 над Марица (Пловдив) в

...

Ботев победи Марица в контрола, Марин и Добрев бележат за канарчетата

Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 над Марица (Пловдив) в контролна среща, играна на един от терените на " Футболен комплекс Ботев 1912 ". " Канарчетата " осъществиха по един гол в двете полувремена, а точни бяха Лазар Марин и Кристиан Добрев.

За първи път след лекуването на травмата игрови минути записа Джонатан Перейра. През първата част Николай Киров заложи на повече футболисти от представителния отбор, до момента в който след почивката късмет за изява получиха голям брой юноши на клуба.

" Жълто-черните " надиграха своя противник и сътвориха голям брой положения пред вратата на третодивизионния отбор. Още в 5-ата минута Антонио Вутов пусна към Радослав Апостолов, който стреля от чиста позиция, само че Илия Николов мазета.

В 10-ата минута се получи безредие пред вратата на Марица и топката се насочи към вратата, само че бранител мазета пред голлинията. Две минути по-късно нападател в синьо насочи рисков удар, отразен от родения през 2003 година вратар Християн Карастойков.

В 17-ата минута Станислав Шопов центрира чудесно от корнер, а Лазар Марин с глава прати топката в мрежата за 1:0. Пет минути по-късно Слави Шопов смъкна с глава към Кристиан Добрев и той от точката на дузпата стреля, само че високо над вратата.

В 27-ата минута Запро Динев проби по десния фланг и извади към Благовест Данчев, а роденият през 2001 година халф стреля от придвижване, само че кълбото мина над напречния дирек. В последната минута на първата част отлична композиция сред Лазар Марин, Кристиан Добрев и Слави Шопов изведе последния на чиста позиция, а ударът му се спря в тялото на защитник.

На почивката сред двете полувремена, които бяха с дълготрайност от по 40 минути, Николай Киров извърши голям брой промени в състава си. В 46-ата минута Димитър Тонев центрира към Слави Шопов и той засече с глава, а кълбото прелетя на метър над гредата.

В 48-ата минута ботевистите стигнаха до втори гол. Антонио Вутов бе изведен самичък против вратаря на Марица и стреля, ударът му бе отразен и топката попадна в Кристиан Добрев, който с обмислен изстрел прати за повторно топката във вратата на маричани.

В 52-ата минута роденият през 2002 година Атанас Чернев бе покрай дебютния си гол с мъжкия тим, само че ударът му с глава мина на сантиметри от гредата. Малко преди края Димитър Балинов стреля технично от междинна отдалеченост, само че вратарят на гостите избави.

Снимка: botevplovdiv.bg Първа лига 25 кръг, неделя 10 март  Черно море 15:00предстои  Ботев (Пловдив)