Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 над Ботев (Гълъбово) в

...

Ботев надигра Ботев

Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 над Ботев (Гълъбово) в контролна среща. Двубоят се игра на централния терен на " Футболен комплекс Ботев 1912 ". Участие в спаринга взеха голям брой юноши от групировката до 19 години, както и роденият през 1999 година нападателен футболист Запро Динев. " Канарчетата " стартираха доста интензивно срещата и още в 10-ата секунда Антонио Вутов бе изведен самичък против вратаря, само че ударът му бе избавен. Минута по-късно Джонатан Перейра стреля от границата на наказателното поле, а още веднъж стражът се намеси чудесно и избави. В идващите минути гостите поизравниха играта и чистите голови положения липсваха.

В средата на полувремето двата отбора размениха по един прецизен удар, а вратарите избавиха изстрелите. В 29-ата минута състезател на отбора от Гълъбово получи отличен извеждащ пас зад тила на " жълто-черната " защита и опитва удар, само че притичал бранител се хвърли на шпагат и мазета. В 33-ата минута Радослав Терзиев и Диого Кампос комбинираха пред наказателното поле на Гълъбово и последва пас към Антонио Вутов, който стреля, а бранител блокира удара.

На почивката наставникът на " канарчетата " извърши четири смени. В игра се появиха Мартин Димитров, Кристиан Димитров, Благовест Данчев и Иван Василев, до момента в който терена напуснаха Иван Чворович, Димитър Пиргов, Станислав Шопов и Диого Кампос. В 51-ата минута Мартин Димитров се намеси чудесно, отразявайки удар от междинна отдалеченост. В 54-ата минута " канарчетата " откриха резултата, откакто Васил Шопов пусна прелестен извеждащ пас към Запро Динев, който прати топката около вратаря, а Иван Василев на шпагат вкара кълбото в мрежата за 1:0. 4 минути по-късно Запро Динев бе покрай това и да се разпише, само че останал самичък против вратаря стреля в тялото му. В 62-ата минута Антонио Вутов опитва техничен удар в далечния ъгъл, а стражът на гостите избави.

Последваха минути, в които двамата наставници направиха редица промени в съставите си. В 85-ата минута " жълто-черните " стигнаха до втори гол. Антонио Вутов пусна пас наляво към Димитър Тонев, който залъга състезател в " алено " и центрира остро, а бранител прати топката в личната си врата - 2:0. В последната минута на срещата Димитър Тонев фаулира нападател на гостите в наказателното поле на " канарчетата ", а основният арбитър Неделчо Гаджалов отсъди дузпа за отбора от Гълъбово. Мартин Димитров обаче отрази удара от бялата точка и по този метод резервира мрежата си суха.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ ПЛОВДИВ: Иван Чворович (46' Мартин Димитров), Джонатан Перейра (66' Димитър Балинов), Костадин Ничев (79' Тодор Петков), Димитър Пиргов (46' Кристиан Димитров), Филип Филипов, Радослав Терзиев, Станислав Шопов (46' Благовест Данчев), Васил Шопов, Запро Динев (60' Димитър Тонев), Диого Кампос (46' Иван Василев), Антонио Вутов