Ботев (Пловдив) прекъсна серията си без победа от началото на

...

Бруно Балтазар с първа победа за Ботев! „Канарите“ излъгаха Берое

Ботев (Пловдив) прекъсна серията си без победа от началото на 2023 година. „ Канарите “ надиграха Берое (Стара Загора) с 1:0 в районно дерби от 21-ия кръг на Първа лига, което се състоя въз основата в „ Коматево “.
Па Конате (30) вкара единственото попадение в срещата.
Успехът бе първи в формален мач за новия ментор на жълто-черните . Неговите ученици останаха на 10-о място във краткотрайното класиране, само че към този момент имат актив от 23 точки. Берое е 11-и с 20 точки, написа plovdiv24.
Ботевистите сътвориха чудесно състояние още в 14-ата минута. Антоан Бароан бе изведен самичък против вратаря и шутира с десния крайник, но  Иван Караджов изби . Топката обаче още веднъж стигна до френския нападател и той направи втори опит да порази задачата съвсем от аутлинията, само че я прати в тъч.
В 29-ата минута Берое по знамение не откри резултата. След центриране от корнер Вини Трибуле стреля с десния крайник от 3-4 метра фронлално против Ханкич. Вратарят мазета по превъзходен метод с крайник, а при добавката на футболист на Берое още веднъж се намеси чудесно и улови.
Секунди по-късно домакините поведоха в резултата. Дилан Мертенс изведе Па Конате отляво в наказателното поле. Той финтира бранител в зелен екип и с обмислен шут прати топката в мрежата за 1:0.
Малко преди почивката Антоан Бароан се възползва от груба неточност на Педро Енрике и нахлу в пеналта на заралии. Последва удар, който обаче излезе в навън.
В 70-ата минута Уме Емануел бе изведен самичък срещу Иван Караджов, преодоля го и насочи топката към мрежата. Голът обаче не бе зачетен поради засада, която бе доказана от VAR.