Борислава Христова и Сепси записаха седма поредна победа в елита

...

Борислава Христова и Сепси записаха седма поредна победа в първенството на Румъния по баскетбол

Борислава Христова и Сепси записаха седма поредна победа в елита на Румъния. Българката и нейните съотборнички завоюваха при безапелационно гостуването си на Търгу Секуйеск с 81-58. По този метод баскетболистките на Зоран Майкс не престават да се радват на цялостен актив от седем триумфа и заемат еднолично първото място в шампионата на северната ни съседка. Следващият дуел за Христова и компания ще бъде на 10 декември, когато ще одобряват Александрия, където играят Александра Петрова и Анна-Мария Коляндрова.

Домакините държаха водачеството в свои ръце през цялата първа част и след нейния край си осигуриха нежна разлика от 3 точки. Гостите не оставиха нещата по този начин и методично обърнаха хода на събитията в своя изгода, повеждайки с 42:36 на полувремето. При подновяването на играта настоящият първенец на Румъния усили доста оборотите и своята преднина, с което си оказа помощ да завоюва мача по-лесно.

Българската националка завърши с 5 точки, 2 битки, 4 асистенции и 1 открадната топка за 22 минути в игра.