Берое се наложи над Славия с 2:1 в мач от

...

Берое се справи със Славия и отново вкуси победата

Берое се наложи над Славия с 2:1 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Малко след половин час игра Мартин Камбуров означи своя гол №256 в родния хайлайф, а в 61-ата минута Питър Макрилос възвърне паритета. Девет минути по-късно обаче Абубакар Тунгара още веднъж върна задатъка на старозагорци. Десетина минути преди края Славия остана с човек по-малко, откакто Ертан Томбак влезе жестоко в краката на противник и след обзор с ВАР видя аления картон.

Двубоят в Стара Загора стартира умерено и без голови обстановки. В осмата минута Кемело Нгуена насочи първия изстрел в мача, само че прати топката надалеч от вратата на Ганев.

След четвърт час игра Джонатан Перейра центрира по земя към наказателното поле, където Мартин Камбуров и Кийлън Лебон не се схванаха кой да овладее топката. Кълбото стигна до Абубакар Тунгара, само че Ертан Томбак се намеси уверено.

Домакините натиснаха своя съперник и в границите на три минути сътвориха три рискови благоприятни условия. Първо Томбак трябваше още веднъж да застава на пътя на топката, а секунди по-късно Светослав Вуцов се регистрира с ослепително избавяне.

В 34-ата минута обаче младият пазач не съумя да реагира и бе осъден от ветерана на Берое. Омар Камара подаде към Камбуров, който с с тил към вратата се възползва от обърканата отбрана на гостите и прати топката във вратата на Вуцов.

Славия опита да отговори незабавно, откакто Радослав Кирилов напредна на скорост и стреля диагонално, само че около вратата на Ганев.

Натискът на Берое продължи и след подновяването на играта, само че след час игра гостите върнаха паритета с гол на влезлият от пейката Питър Макрилос. Тони Тасев насочи ужасно подаване към австралиеца, който овладя по превъзходен метод и прати кълбото право в мрежата на Ганев за 1:1.

Паритетът устоя едвам десетина минута, защото Абубакар Тунгара побърза да върне задатъка на старозагорци. Кийлън Лебон насочи разсичащ пас към Абубакар Тунгара, който навлезе в полето на съперника и с техничен изстрел върна задатъка на своя отбор. Попадението бе прегледано с ВАР за възможна засада, само че инспекцията сподели, че голът е постоянен.

Десетина минути преди края Ертан Томбак влезе прекомерно жестоко в краката на Александър Василев и получи жълт картон от Георги Иванов. След обзор с ВАР обаче основният рефер промени решението си и подвигна пряк червен картон на младежкия ни национал.

Дълбоко в добавеното време Светослав Вуцов извърши две грешки, които дадоха опция на старозагорци да провеждат бързи атакуващи дейности, само че защитата на гостите се оправи със задружни старания.

Така Берое се върна на победния път и събра 24 точки, с което се изкачи на 6-а позиция във краткотрайното класиране. Славия, от своя страна, остава пети с 27 пункта.

Берое - Славия КР 2:1
1:0 Мартин Камбуров 34'
1:1 Питър Макрилос 61'
2:1 Абубакар Тунгара 70'