Берое победи Нефтохимик Бургас с 3:2 гейма ((25:23, 16:25, 25:22,

...

Берое с първа победа във волейболния елит след успех над Нефтохимик Бургас

Берое победи Нефтохимик Бургас с 3:2 гейма ((25:23, 16:25, 25:22, 20:25, 15:9) в мач от втория кръг на родния волейболен хайлайф.

До средата на първата част гостите от Бургас имаха превес, след което играта продължи точка за точка. Положението се резервира до самия край, офанзива на Спас Байрев и неточност на Аксел Трухчев сложиха завършек на гейма.

Вторият гейм бе напълно под диктовката на Нефтохимик, който доминираше изцяло. В основните моменти (21:12) старозагорци понижиха изоставането си, само че не можаха да създадат поврат и Нефтохимик изравни.

В третата част домакините поведоха с 8:4, след което момчетата на Иван Станев изравниха. Впоследствие, след средата на гейма беройци още веднъж си върнаха водачеството и до края диктуваха ситуацията, макар промените, направени от щаба на вицешампионите. Така " зелено-белите " още веднъж излязоха напред в мача.

Решителният четвърти гейм протече под превъзходството на бургазлии, които поведоха с 3:0 и 7:1. Постепенно старозагорци съумяха да съкратят разликата (от 13:7 на 13:10), само че гостите останаха постоянни. Имаше някои сходни обстановки, само че Нефтохимик удържа темпото и вкара мача в тайбрек.

Там се размениха функциите - Берое още веднъж пое самодейността, като диктуваше напълно ситуацията. Домакините записаха първата си победа след 15:9 и крайното 3:2 гейма.

Най-резултатен в дуела бе Спас Байрев от тима на спечелилите с 25 пункта (3 аса), като бе отличен и за MVP.

Нефтохимик Бургас заема 3-ата позиция в класирането с актив от 1 победа и 1 загуба. Берое се намира на 9-ото място в подреждането със същия актив.

Следващият дуел за Берое е на 29 октомври (събота), против Марек Юнион-Ивкони (Дупница), в югозападния град. Вицешампионите пък срещат Монтана ден по-рано.