Байер Леверузен и Рома спечелиха първите си мачове от груповата

...

Байер Леверкузен и Рома стартираха кампанията в Лига Европа с победи

Байер Леверузен и Рома завоюваха първите си мачове от груповата фаза на Лига Европа. Германците се постановиха с 4:0 над Хекен, до момента в който италианският гранд надигра Шериф Тираспол с 2:1.

Възпитаниците на Шаби Алонсо бързо построиха преднина от два гола в дуела. След 10 минути игра Флориан Вирц копна топката около противниковия вратар, с цел да открие резултата, а Амин Адли удвои задатъка за германците единствено 6 минути по-късно.

Виктор Бонифейс също изпрати топката в мрежата на гостите, само че попадението му бе анулирано заради засада.

След почивката домакините продължиха да бележат на стадион " БайАрена " в Леверкузен. Виктор Бонифейс стреля по земя за 3:0, а Джонас Хофман изпрати топката в долния десен ъгъл, откакто се озова очи в очи с противниковия пазач и оформи крайния резултат.

В различен мач от групата Карабах надигра Молде с минималното 1:0.

В група " G " Рома се наложи над Шериф Тираспол с 2:1.

През първата част Джером Нгом Мбекели имаше добра опция да открие резултата на стадион " Шериф " в Тираспол, само че стреля в дясната греда.

Играчите на Жозе Моуриньо поведоха в резултата с гол на Леандро Паредес в добавеното време на първото полувреме.

След почивката Кристиан Товар възобнови равенството за домакините. " Римските вълци " обаче си върнаха преднината и справедливо стигнаха до триумфа. Лятното попълнение на столичани Ромелу Лукаку стреля от вътрешността на наказателното поле за крайното 2:1.

В продължението на мача Жоао Пауло остави молдовците с човек по-малко на терена, откакто получи пряк червен картон.

В различен мач от групата Славия Прага надделя Сервет с 2:0 и оглави класирането в групата.