Байер (Леверкузен) спечели и гостуването си на Порто от 1/16-финалите

...

Байер по-добър от Порто и в реванша, вкара 3 на До Драгао

Байер (Леверкузен) завоюва и гостуването си на Порто от 1/16-финалите в Лига Европа.

Немският отбор се наложи с 3:1 и напълно справедливо продължава напред в шампионата.

В първия мач сред двете единайсеторки " аспирините " победиха с 2:1, като водеха с два чисти гола преднина, само че разрешиха да позволен подобен във вратата си, което може фрапантно да промени обстановката в реванша. Аларио и Хаверц бяха точни за домакините, до момента в който почетното, само че евентуално много основно за конфликта като цяло попадение за противника вкара Зе Луиш.

Тази вечер за спечелилите вкараха Аларио, Демирбай и Хаверц.

Първият даде преднина на гостите след единствено 10 минути игра, а това бе и единственото попадение за откриващите 45 минути.
 Байер Леверкузен победи резонно Аугсбург вкъщи

Муса Диаби и Надим Амири вкараха головете за " аспирините "

Само 13 минути след паузата Демирбай и Хаверц осъществиха голове за 0:3, като се разписаха в границите на едвам 8 минути - сред 50-ата и 58-ата.

Крайното 1:3 оформи Марега, който бе прецизен с почетното попадение за отбора си по-късно повече от час игра.
 Байер (Леверкузен) победи, само че Порто остави вратата открехната преди реванша