Байер Леверкузен победи трудно с 1:0 като гост Карабах в

...

Байер Леверкузен спечели групата си след труден успех в Баку

Байер Леверкузен победи мъчно с 1:0 като посетител Карабах в мач от Лига Европа. Единственият гол в срещата вкара Виктор Бонифейс от дузпа в третата минута на продължението.

Успехът беше задоволителен на " аспирините " да завоюват група Н. Тимът на Шаби Алонсо събра 12 точки и е неосъществим за втория Карабах, който има шест и по-лоши индикатори в директните дуели.

Четвъртият следващ триумф на Байер в шампионата пристигна доста мъчно на " Тофик Бахрамов " в Баку. Домакините пропуснаха три отлични благоприятни условия за гол посредством Марко Янкович, Ясин Бензия и Абдела Зубир.

Така се стигна до продължението на срещата, когато Максим Медведев игра с ръка в наказателното поле, а основният рефер Крейг Поусън уточни бялата точка. Зад топката застана Бонифейс, който не остави шансове на Андрей Луньов.