Барселона и Атлетико Мадрид играят при резултат 1:1 на "Камп

...

НА ЖИВО: Барселона - Атлетико Мадрид, драма на Камп Ноу

Барселона и Атлетико Мадрид играят при резултат 1:1 на "Камп Ноу " в дербито на 33-ия кръг в Ла Лига. В 12-ата минута нападателят на гостите Диего Коща си означи автогол. Бразилецът получи опция да се оправдава малко по-късно, само че пропусна дузпа. Все отново "дюшекчиите " получиха опция да повторят наказателния удар и този път Саул възвърне равенството. Този дуел е доста значим за каталунците, откакто изостават на две точки зад Реал Мадрид в борбата за купата пет кръга. Програмата на Кралският клуб е по-приемлива и нова неверна стъпка на "блаугранас " ще им коства трофея в края на сезона.

Домакините стартираха нападателно и още във 2-ата минута Луис Суарес се измъкна в наказателното поле, след което стреля, само че едва и Ян Облак улови без проблеми. Веднага по-късно последва груп фаул на Лео Меси. След последвалият фаул изпълнен от Лоди отбраната на Барселона се оправи и предотврати заплахата.

Каталунците владееха контрола на топката, само че в 7-ата минута се стинга до фаул в рискова непосредственост до вратата на Тер Стеген. Караско стреля от директен свободни удар и топката мина настрана от дясната греда.

Две по-късно Иван Ракитич насочи компактен изстрел от разстояние, Облак не видя добре топката, само че се намеси уверено.

В 11-ата минута каталунците получиха правото да изпълнят директен свободен удар от добра позиция след неразчетена игра с ръка на Саул. Меси стреля от фаула, само че топката рикошира и излезе в ъглов удар. От последвалият корнер Барселона поведе, откакто Диего Коща си вкара безразсъден автогол. Бразилецът се опита да почисти топката в дребното наказателно поле, само че засече кълбото в личната си врата.

GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! GOAL! 1-0! (O.G. Diego Costa) pic.twitter.com/N0d3VhaoHw
— FC Barcelona (@FCBarcelona) June 30, 2020
Действият на терена се развиваха с невероятна експедитивност и в 16-ата минута Атлетико получи дузпа за нарушаване на Артуро Видал в наказателното поле на домакините. Не последваха митинги от играчите на каталунците и Диего Коща заложи топката, с цел да се реваншира на своите съотборници. Бразилецът се ускори, спря преди да стреля и прати топката в десния ъгъл, само че Марк-Андре тер Щеген резервира успокоение и отрази удара.

Все отново изравнителното попадение пристигна минути по-късно, когато Саул отблеяза във вратата на немския пазач, откакто съдията даде нова опция на гостите да изпълнят дузпата. Испанският национал се ускори и този път прати кълбото в мрежата на Тер Стеген.

⏱ 19' [ 1-1 ] G⚽⚽⚽⚽AAAALLLL!