Българският национал Александър Лазаров отпадна на четвъртфиналите на турнира по

...

Александър Лазаров катери ранглистата след силен турнир в Казахстан

Българският национал Александър Лазаров отпадна на четвъртфиналите на шампионата по тенис на червени кортове от сериите Чалънджър в Шимкент (Казахстан) с награден фонд 53 120 $. Квалификантът Лазаров се отхвърли поради физически проблем в мача против Юлисес Бланч (САЩ) при 2-4 гейма в първия сет след 30 минути игра.

След замяна на пробиви първоначално българинът поведе с 2:1, само че по-късно загуби 12 от идващите 14 разигравания и реши да приключи присъединяване си в дуела против 338-ия в света американец.

Лазаров въпреки всичко си обезпечи 1460 $ и 20 точки за международната класация, в която сега заема 406-ото място. С положителното си показване в Шимкент и четирите победи той си подсигурява рекордно класиране в подреждането на АТП и от идващия понеделник ще се изкачи до към 370-та позиция.