България загуби с 3:0 от Франция в контролна среща, играна

...

Франция ни отвя класически, контузихме Бензема и Мбапе

България загуби с 3:0 от Франция в контролна среща, играна на " Стад дьо Франс " в Париж. Нашите се държаха героичен до 75-ата минута, до когато резултатът бе единствено 1:0 след попадение на Антоан Гризман (29`), който с атрактивна задна ножица прати топката във вратата ни.

През втората част домакините продължиха да преобладават и влезлият като запаса Оливие Жиру (83`, 90`) се разписа на два пъти и оформи крайния резултат. Трябва да се означи, че вратарят на " трикольорите " Даниел Наумов се показа чудесно и предотврати по-тежко проваляне.

Французите пратиха скъпо за успеха - Бензема контузи болното си дясно коляно и напусна наложително, а Мбапе също бе сменен, откакто му разбихме носа при единоборство.

България приключи серията си от инспекции със Словакия (1:1), Русия (0:1) и Франция (0:3) без триумф. Тимът е и без победа под управлението на селекционера Ясен Петров. За французите пък това бе последна инспекция преди присъединяване им на Евро 2020.
Източник: marica.bg