Българинът Александър Везенков изравни най-доброто си постижение от началото на

...

ВИДЕО Везенков със супер изяви при трети пореден успех на Кингс

Българинът Александър Везенков изравни най-хубавото си достижение от началото на кариерата си в Националната баскетболна асоциация (НБА), реализирайки 11 точки за успеха на Сакраменто Кингс при семейството на Кливланд Кавалиърс със 132:120 (33:25, 35:35, 42:29, 22:31) в мач от постоянния сезон.

Освен с 11 точки, Везенков способства за триумфа с 2 битки за 17 минути на терена. Националът означи три от петте си стрелби от далечна отдалеченост. Той влезе за първи път в игра в срещата през първата част, когато вкара и множеството си точки - 8, откакто бе 100-процентов при стрелбата - на два пъти от тройката и един път за 2 точки.

Така за изиграните дуели досега в НБА Александър Везенков записва междинни индикатори от 5.6 точки, 2 битки и 0.3 асистенции за 13.4 минути на терена.

Победата бе трета поредна и общо пета за Сакраменто, който оглавява Тихоокеанска дивизия се намира на шесто място в Западната конференция с актив 5-4. В идващия си мач състезателите на Кингс ще гостуват на Лос Анджелис Лейкърс на 16 ноември от 5:00 сутринта българско време.

Сакраменто стартира мощно против Кливланд и натрупа задатък от 8 точки в края на първата четвърт - 33:25, а до почивката задържа задатъка си и водеше с 68:60. С доста резултатна трета четвърт Кингс се откъснаха със 110:89, осигурявайки си триумфа против Кавалиърс.

В игра за Сакраменто се завърна водещият изпълнител на тима Де`Аарън Фокс, който пропусна последните две седмици поради травма на глезена. Той способства за успеха с 28 точки, 2 битки и 6 асистенции, а Кийгън Мъри приключи с 25 точки. Литовецът Домантас Сабонис се регистрира с 23 точки, 9 битки и 10 асистенции, оставайки на една битка от " трипъл-дабъл ".

За гостите от Кливланд най-резултатен бе Донован Мичъл с 22 точки, 2 битки и 5 асистенции.

Старши треньорът на Сакраменто Майк Браун реализира победа номер 400 в кариерата си против един от някогашните си тимове. Браун, който изведе Кингс до плейофите през предходната година в първия си сезон отпред на отбора, към този момент има актив от 400 триумфа и 254 загуби като треньор в НБА. Той бе отпред на Кливланд в интервала 2005-2010 и 2013-2014 година.
Източник: novinite.bg