Атлетико Мадрид и Реал Мадрид играят при 2:0 в мач

...

НА ЖИВО: Атлетико Мадрид - Реал Мадрид 2:0, шок за белите

Атлетико Мадрид и Реал Мадрид играят при 2:0 в мач от 6-ия кръг на Ла Лига. В 4-ата минута Алваро Мората вкара за 1:0, а в 18-ата минута Антоан Гризман удвои.

Сблъсъкът започва ужасно за домакините, които поведоха още в 4-ата минута. Тогава Марио Ермосо проби през центъра и откри Самуел Лино отляво. Бразилецът центрира в наказателното поле, където Дейвид Алаба изпусна Алваро Мората, който с глава вкара за 1:0.

В 10-ата минута Антона Гризман центрира от корнер, а отбраната на " белите " не съумя да почисти. Коке върна топката в наказателното поле, където Хосе Мария Хименес насочи удар с глава, който мина около вратата. Пет минути по-късно Реал получи право да извърши директен свободен удар отдясно пред наказателното поле. Алаба шутира мощно, само че топката срещна Хименес и излезе в корнер.

Отличното показване на " дюшекчиите " продължи и в 18-ата минута домакините вкараха втори гол. Самуел Лино получи отляво, увлече Лукас Васкес и подаде към Саул Нигес. Халфът центрира в наказателното поле, където Антоан Гризман беше оставен непрокрит и с глава насочи удар в далечния ъгъл, като благодарение на гредата вкара за 2:0.

Атлетико Мадрид - Реал Мадрид 2:0

1:0 Алваро Мората (4)

2:0 Антоан Гризман (18)

Атлетико: 13. Ян Облак, 16. Науел Молина, 15. Стефан Савич, 2. Хосе Мария Хименес, 22. Марио Ермосо, 12. Самуел Лино, 14. Маркос Йоренте, 6. Коке, 8. Саул Нигес, 7. Антоан Гризман, 19. Алваро Мората

Треньор: Диего Симеоне

Реал Мадрид:  25. Кепа Арисабалага, 17. Лукас Васкес, 22. Антонио Рюдигер, 4. Дейвид Алаба, 20. Фран Гарсия, 8. Тони Кроос, 15. Федерико Валверде, 12. Едуардо Камавинга, 10. Лука Модрич, 5. Джуд Белингам, 11. Родриго

Треньор: Карло Анчелоти

Стадион: " Сивитас Метрополитано "