Арсенал спечели драматично с 1:0 при гостуването си срещу Бърнли

...

"Арсенал" победи със спорна дузпа и пак е на позната позиция

" Арсенал " завоюва трагично с 1:0 при гостуването си против " Бърнли " в неделна среща от 13-ия кръг в британския шампионат.

Попадението на мача на стадион " Търф Мор " падна в добавеното време и беше дело на Алексис Санчес от противоречива дузпа.

Домакините започнаха мощно и след четвърт час игра крилото Йохан Берг Гудмундсон стреля рисково, само че ударът му след бърза контра срещна гредата на вратата на гостите.

Малко по-късно " артилеристите " пропуснаха преференциални шансове за гол посредством Арън Рамзи и Начо Монреал. След почивката играта беше равностойна, само че в самия край Арън Рамзи беше съборен в наказателното поле от Джеймс Тарковски и Санчес осъществя удара от бялата точка.

Лондончани бяха без Месут Йозил в тази среща, а след този триумф се изкачиха на четвъртото място в класирането с актив от 25 точки. " Бърнли " заема седмата позиция с три точки по-малко.
Източник: btvnovinite.bg