Арсенал победи Лийдс с 4:1 в 29-ия кръг на Висшата

...

Арсенал си върна осемте точки аванс пред Сити

Арсенал победи Лийдс с 4:1 в 29-ия кръг на Висшата лига. Така отборът на Микел Артета си върна осемте точки задатък пред на върха. Артилеристите имат 72 точки, Сити е с 64, само че и мач по-малко.

Арсенал взе седма поредна победа във Висшата лига. Артилеристите откриха резултата от дузпа в 32-ата минута. Тогава се разписа Габриел Жезус, против който беше и нарушаването., когато вкара против Тотнъм. Той беше титуляр на мястото на Букайо Сака.

Арсенал стигна до втори гол незабавно след началото  на второто полувреме. Габриел Мартинели центрира към Бен Уайт, който беше прецизен от близко за 2:0. В 55-ата минута към този момент беше 3:0 – Леандро Тросар асистира на Жезуш за 3:0.

Лийдс върна един гол посредством Кристенсен в 76-ата минута, а след това Джака оформи крайното 4:1.
Източник: flashnews.bg