Арсенал победи Кристъл Палас с 4:1 и увеличи аванса си

...

Арсенал взе шеста поредна победа и дръпна пред Сити

Арсенал победи Кристъл Палас с 4:1 и усили задатъка си на върха във Висшата лига. Столичани към този момент водят с осем точки пред втория Манчестър Сити – 69 против 61. Сити обаче е с мач по-малко. Успехът е шести подред за отбора на Микел Артета в елита. И девета в 10 лондонски дербита през сезона.

Габриел Мартинели откри резултата в 28-ата минута. Това е шесто попадение за него в шест кръга. Букайо Сака удвои в 43-ата минута след пас на Бен Уайт.  Гранит Джака вкара третия гол за Арсенал в 55-ата минута след асистенция на Тросар.

Десетина минути по-късно Джефри Шлуп понижи пасива на Палас. Това е. В последните три преди те даже нямаха прецизен удар. Палас към този момент 13 мача няма победа и при неприятни резултати от отсрочените мачове на другите тимове може да се озове в зоната на изпадащите.

Сака вкара втория си гол в мача в 74-а минута за крайното 4:1.

Източник: flashnews.bg