Английският Евертън показа нагледно, че Лига Европа не му е

...

Евертън се изложи срещу 10 от Аполон

Английският Евертън сподели образно, че Лига Европа не му е приоритет, откакто приключи 2:2 на " Гудисън Парк " с кипърския Аполон Лимасол. Тимът от Острова водеше с 2:1, а позволи равнене в самия завършек на срещата и то в миг, когато гостите бяха с 10 души на терена.

Резултатът откри Аполон посредством Адриан Сардинеро в 12-ата минута. Девет по-късно завърналият се в Евертън Уейн Рууни изравни. Това беше гол номер 40 за Рууни в Европа, като любопитното е, че първото му попадение е маркирано на същата дата 28 септември, само че през 2004 година. " Карамелите " излязоха напред в резултата в 66-ата минута, когато се отличи Никола Влашич.

В 86-ата червен картон получи футболистът на Аполон Валентин Роберж. Това не попречи на гостите от Острова на Афродита да изравнят две по-късно посредством Ектор Юсте. Лига Европа 2 кръг, четвъртък 28 септември  Евертън 2:2краен резулат  Аполон Лимасол