Англия се класира за полуфиналите на световното първенство по футбол

...

Англия ще играе с Австралия на полуфиналите на световното първенство по футбол за жени

Англия се класира за полуфиналите на международното състезание по футбол за дами, откакто се наложи над отбора на Колумбия с 2:1 пред близо 76 хиляди фенове в Сидни.

Колумбийките поведоха с резултата посредством Лейла Сантос в 44-ата минута, само че надълбоко в добавеното време на първата част Лорън Хемп изравни за британките, като се възползва от неточност на Перес.
През второто полувреме европейският първенец направи цялостен поврат, откакто Алесиа Русо вкара второ попадение, като преодоля противник и насочи топката с клинична акуратност в долния десен ъгъл.

Колумбийките не желаеха да се предават без битка, само че прекрасен удар на Бедоя бе избавен от избавен с върха на пръстите от вратарката Мери Ърпс.

Това ще е трети следващ полуфинал на Мондиал за Англия, като отборът ще се изправи против домакина