Александър Зверев спечели 20-ата си титла на ниво АТР. Германецът

...

Хамбург донесе титла №20 за Саша Зверев

Александър Зверев завоюва 20-ата си купа на равнище АТР. Германецът победи вкъщи в Хамбург след 7-5, 6-3 над Ласло Джере в мача за трофея. За родения в града тенисист това бе първа купа от Финалите на АТР през 2021-а.

Четвъртият в схемата изигра още един мощен мач, с цел да стигне до победа след час и 51 минути. Той е петият тенисист с купа през сезона без да загуби сет в хода на конкуренцията.

„ В последна сметка това е моят дом, тук израснах и тук започнах да играя тенис. Беше необикновено за мен. Не мога да го опиша. Много съм благополучен сега. “

Зверев имаше доста сложни месеци, откакто получи тежка травма в глезена по време на полуфинала с Рафа Надал на Ролан Гарос 2022. Завръщането му не бе елементарно, само че трофеят в Хамбург сигурно му вдъхва нова доза убеденост.