Александър Везенков и Сакраменто Кингс отпаднаха на четвъртфинал в новия

...

Везенков и Сакраменто отпаднаха от новия турнир в НБА след ново поражение от Ню Орлиънс

Александър Везенков и Сакраменто Кингс отпаднаха на четвъртфинал в новия шампионат в НБА. В „ Golden 1 Center ” играчите на Майк Браун отстъпиха със 117:127 на Ню Орлиънс Пеликанс, записвайки трето проваляне от този противник от началото на сезона.

Спортист номер 1 на България получи едвам 6 минути на паркета, в които не съумя да означи точки, като пропусна и трите си стрелби. Той приключи с 2 битки.

Ню Орлиънс взе преднина във втората четвърт, като на почивката водеше с 8 точки и завоюва идващите две елементи с по една точка.

Ди`Арън Фокс бе най-резултатен за домакините с 30 точки, а Домантас Сабонис приключи с " трипъл-дабъл " - 26 точки, 13 битки и 10 асистенции. Малик Монк прибави 21 пункта, а за спечелилите Брандън Инграм приключи с 30.

Така " кралете " завършиха с четири победи и една загуба в конкуренцията, част от най-силната баскетболна лига в света. На полуфинала пък Ню Орлиънс ще срещне спечелилия от мача сред Лос Анджелис Лейкърс и Финикс.

Следващият мач на Сакраменто е на 12 декември - домакинство на Бруклин Нетс.
Източник: euronewsbulgaria.com