Академик загуби домакинството си на Апоел Галил Елион в среща

...

Академик загуби тежко от Апоел в Балканската лига

Академик загуби семейството си на Апоел Галил Елион в среща от втората фаза на Балканската лига с 84:55.

Мачът стартира неприятно за пловдивчани, които изгубиха първата четвърт с 26:7, втората завърши при 28:13 за гостите от Израел и по този начин на полувремето резултатът беше 54:20 за Апоел.

Третата четвърт завърши при 11:10 за израелския отбор. Последната част приключи при 25:19 за Академик. Така крайният резултат беше 84:55 за Апоел Галил Елион.

Николай Титков стана най-резултатен за Академик със 17 точки, а 8 добави Ник Фулърд с 6 се регистрираха Робърт Георгиев и Томислав Минков.

Най-резултатен за Апоел стана Брус Уошингтън с 13 точки.

В събота Академик е хазаин на Шумен в среща от НБЛ, а идващият понеделник отборът приема Левски в идната си среща от Балканската лига.
Източник: trafficnews.bg