„Манчестър Сити“ се разправи с „Арсенал“ при успеха с 3:1

...

„Сити“ се разправи с „Арсенал“

„Манчестър Сити“ се разправи с „Арсенал“ при триумфа с 3:1 в мач от Висшата лига на Англия. Най-резултатният футболист в историята на „гражданите“ Серхио Агуеро игра със специфични златни обувки, откакто усъвършенства 77-годишния връх на Ерик Брук, вкарал 177 попадения в интервала 1927-2940 година На почивката против „ Арсенал “ обаче аржентинецът си обу старите кожени бутонки и незабавно вкара. Разписа се от дузпа за 2:0, а голът беше 179-и за него с екипа на „ Сити “.

Преди него означи Кевин де Бройне. Габриел Жезус също бе прецизен, след не отсъдена засада. За „ артилеристите “ се разписа Александре Лаказет.
Победата за „Сити“ е десета в 11 мача.

В различен дуел „Тотнъм“ се поизпоти при семейството си на последния в класирането „Кристъл Палас“. „Шпорите“ въпреки всичко съумяха да победят с гол на Сон Хюн-Мин в средата на второто полувреме.
Източник: trud.bg