20-кратният победител в турнири от Големия шлем Роджър Федерер не

...

Федерер изпусна мачбол и изхвърча от Дубай още на 1/4-финалите

20-кратният победител в шампионати от " Големия шлем " Роджър Федерер не съумя да се класира за полуфиналите на шампионата по тенис на твърда настилка в Доха (Катар) с награден фонд 788 хиляди $. Швейцарецът загуби на четвъртфиналите от грузинеца Николоз Басилашвили с 6:3, 1:6, 5:7 за 1:52 часа игра.

Nikoloz Basilashvili is semi-final bound in Doha.

He saves a match point & defeats Roger Federer 3-6, 6-1, 7-5.
— ATP Tour (@atptour)
Федерер, втори в схемата, започва чудесно и след пробив в четвъртия гейм съумя да завоюва първия сет с 6:3. Постепенно си пролича неналичието на игрова процедура на швейцареца, който в Доха взе участие на първия си шампионат от 14 месеца. Басилашвили взе самодейността и даде единствено гейм на отпадналия физически Федерер във втория сет.

Until next time, Roger.

: | |
В решителната трета част Федерер поведе с 5:4 и имаше мачбол, само че грузинецът взе подаването си за 5:5, след което завоюва и идващите два гейма и се поздрави с успеха.

За място на финала Басилашвили ще срещне американеца Тейлър Фритц.