19-кратният шампион на Англия Ливърпул приема Уест Хем Юнайтед в

...

НА ЖИВО: Ливърпул vs Уест Хем 1:0, Салах откри

19-кратният първенец на Англия Ливърпул приема Уест Хем Юнайтед в следващ мач от шестия кръг на британската Висша лига. Резултатът към този миг е 1:0 Мохамед Салах откри резултата от дузпа в 16-ата минута.. Срещата може да се следи в ефира на DIEMA SPORT 3, а в уеб страницата Gong.bg ще наблюдавате всичко с текст и богато мултимедийно наличие.

Срещата стартира с известно закъснение, защото имаше проблем с окабеляването около всички системи, с които е обвързван основния рефер Крис Кавана и той нямаше качествена връзка със своите сътрудници.

Лондонският отбор стартира по-дейно срещата, ав  шестата минута Лукас Пакета даде съвършено центриране в наказателното поле на Ливърпул към Томаш Соучек. Върджил ван Дайк и Жоел Матип " проспаха " обстановката и оставиха чеха да стреля необезпокоявано, само че той срещна ослепително избавяне от Алисон Бекер, който почисти в корнер. Две по-късно още веднъж с лекост " чуковете " стигнаха до втора опция за гол. Този път Соучек центрира отдясно към Антонио, а Джо Гомес пропусна да догони британския нападател, който стреля от придвижване с глава, само че прати топката настрана.

След 16 минути игра Мохамед Салах получи топката в наказателното поле на гостите, откакто Луис Диас отляво опита композиция с Дарвин Нунес, а уругваецът с пета продължи към Салах. Той овладя пред Агер, който фаулира египтянина, с цел да може той да извърши дузпата и с мощен удар да открие резултата - 1:0.