... и професионалните асоциации призовават за преразглеждане на регулацията, преди да се стигне до верижни оставки или трайно блокиране на националната мрежа структури в съдебната медицина.Снимка: Pixabay
Медици Ниски - Новини
Медицински специалисти обявиха протестна готовност Причината е липсата на адекватни
...... бюджета за 2026 година.Медиците се надяват новото правителство да подреди хаоса в здравеопазването. Ако подобрение няма, те са готови за мащабни протести в цялата страна.
Синдикатът на медицинските специалисти настоява за 150 от средната работна
...... медицинските специалисти, ако искането им бъде удовлетворено.От синдиката очакват официален отговор, конкретни ангажименти и публично обсъждане на проблема в Комисията по здравеопазване в Народното събрание.
Синдикатът на българските медицински специалисти СБМС отправи остро предупреждение за
...... медицинските специалисти, ако искането им бъде удовлетворено.От синдиката очакват официален отговор, конкретни ангажименти и публично обсъждане на проблема в Комисията по здравеопазване в Народното събрание.
Медици масово напускат болницата в Ловеч заради ниски заплати В
...... се финансира според това, което изкара. Имаме задължения към Министерството на здравеопазването, към доставчици, към заплати и тези задължения са натрупани“, обясни директорът на болницата.
Протестиращи от синдикат Защита се събраха тази сутрин на площад
...... обясни той.Недоволните развяват знамена с българския трибагреник и знамена на синдика. Демонстрацията на синдиката е съпътствана с полицейско присъствие.Протестиращите се отправиха към Министерството на здравеопазването.
Пореден национален протест и автошествие на синдикат Защита на жълтите
...... управляващи ги знаят”, каза Иво Велев, лекар в Центъра за Спешна помощ в Перник. Той също подчерта, че има липса на екипи заради ниското заплащане.
Безсрочен протест обявиха вчера медици от врачанската болница Първоначално те
...... здравеопазването, като настояват частните и държавни болници да бъдат разделени. Ако исканията им не бъдат чути, те са готови да продължат с протестите.> >
Безсрочен протест обявиха медици от врачанската болница Първоначално те решиха
...... за реформа в здравеопазването - частните и държавни болници да бъдат разделени. Ако исканията им не бъдат чути, те са готови да продължат с протестите.
На протест излязоха професионалистите по здравни грижи от врачанската МБАЛ
...... петък от 17 ч врачанските медици ще излязат на гражданско неподчинение. В знак на недоволство те ще блокират възловия булевард „Втори юни“ в областния център.
Медици от Центровете за спешна помощ в Пловдив Стара Загора
...... на заплатите и да върнат категорията на труд, да се преразгледа трудовият договор и да получават равно с колегите си от интензивно отделение. > >
на спешните медици в Пловдив Те смятат че възнаграждението им
...... Искаме по-високо заплащане“, каза Румен Балабосов, лекар. Медиците предупреждават, че ако исканията им не бъдат чути, колегите, които все още работят в системата, ще напуснат.
Ръст на заплатите в здравеопазването договориха в петък на среща
...... Брюксел ще бъде обявен и солидарният фонд, с който страната ни ще има право да получи финансови средства да закупи газ за хранилището в Чирен.
Медици от центрове за Спешна помощ в цялата страна се
...... центрове за Спешна помощ в цялата страна се събраха на протест пред Здравното министерство с искане за по-добри условия на труд и по -високи заплати.
Лекари излязоха на протест в Бургас съобщава bTV Недоволните медицински
...... София. Медици от Бургас скандализирани от критериите за раздаване на бонусите за лекари на първа линия Те подготвят протест и искат оставката на здравния министър
Медици от Бургас излязоха на протест Те недоволстват от ниските
...... медицинските специалисти и три за лекарите. Протестът е подкрепен от техни колеги от София.Утре протестът се мести в столицата пред здравното министерство. Репортер: Давид Сукнаров
Медицинските сестри не достигаха и преди коронакризата но сега в
...... е получил премия. "На коя линия работим от Шокова зала? Никога не знаем какво носят пациентите!", пита жената. Същото казват и акушерки в родилни отделения.
В болниците има опасения че въпреки извънредната ситуация с коронавируса
...... да спестим за следващото дежурство. В провинцията е още по-зле", описа Илиева, която също работи в МБАЛББ "Св. София", след като я уволниха от "Токуда".
Лекари сестри и санитари от Ямболската болница протестират за повишение
...... с по-висока стойност от 1 юли. Лекари от Стара Загора спасяват родилното отделение в Ямбол До дни отделението ще заработи отново благодарение на командировани специалисти
Лекари и медицински сестри от МБАЛ Свети Мина в Пловдив
...... как община Пловдив да увеличи заплатите със средства от общинския бюджет. Протестът бе организиран от двата синдиката в лечебното заведение на КТ "Подкрепа" и КНСБ.
Лекарите от МБАЛ Св Мина в Пловдив излизат на протест
...... лева за изплащане дълговете на "Св.Мина". Пловдивска болница е без пари за заплати на медиците Лекари и сестри може да да блокират предстоящата сесия на общината

















