Медици от Пловдив излизат на протест заради ниски заплати
Лекарите от МБАЛ " Св. Мина " в Пловдив излизат на митинг в петък, съобщи БНР. Те желаят среща с кмета Иван Тотев и с отрасловия заместник-кмет Розалин Петков.
Причината за недоволството на медиците са ниските заплати и неналичието на средства за нарастването им.
Към момента обаче в болничното заведение няма решение на казуса.
Гражданско непокорство на медиците от болница в Пловдив
Заради неизплатени заплати и неразбираемото бъдеще на болничното заведение
Флора Димитрова от синдикалната организация на КТ " Подкрепа " уточни, че от управлението на болничното заведение са обяснили, че няма задоволително финансови средства за нарастване на трудовите хонорари поради наложените предели от Здравната каса.
Тя изясни, че настояването на работещите в лечебното заведение е не община Пловдив да им заплаща по-високите заплати, а да им окаже подпомагане при договарянията с РЗОК.
От своя страна от общината отхвърлиха коментар по случая и идния митинг.
МБАЛ " Св. Мина " от години е в тежко финансово положение. Поради тази причина беше решено здравното заведение да се слее с другата общинска болница " Св. Панталеймон ". Процедурата стартира предходната година, само че към момента не е завършила.
Само за последните три години община Пловдив е дала над 2 милиона лв. за погашение задълженията на " Св.Мина ".
Пловдивска болница е без пари за заплати на медиците
Лекари и сестри може да да блокират идната сесия на общината
Причината за недоволството на медиците са ниските заплати и неналичието на средства за нарастването им.
Към момента обаче в болничното заведение няма решение на казуса.
Гражданско непокорство на медиците от болница в Пловдив
Заради неизплатени заплати и неразбираемото бъдеще на болничното заведение
Флора Димитрова от синдикалната организация на КТ " Подкрепа " уточни, че от управлението на болничното заведение са обяснили, че няма задоволително финансови средства за нарастване на трудовите хонорари поради наложените предели от Здравната каса.
Тя изясни, че настояването на работещите в лечебното заведение е не община Пловдив да им заплаща по-високите заплати, а да им окаже подпомагане при договарянията с РЗОК.
От своя страна от общината отхвърлиха коментар по случая и идния митинг.
МБАЛ " Св. Мина " от години е в тежко финансово положение. Поради тази причина беше решено здравното заведение да се слее с другата общинска болница " Св. Панталеймон ". Процедурата стартира предходната година, само че към момента не е завършила.
Само за последните три години община Пловдив е дала над 2 милиона лв. за погашение задълженията на " Св.Мина ".
Пловдивска болница е без пари за заплати на медиците
Лекари и сестри може да да блокират идната сесия на общината
Източник: news.bg
КОМЕНТАРИ




