Значителен ръст на българските туристи зад граница през коледните и

...
Значителен ръст на българските туристи зад граница през коледните и
Коментари Харесай

Българи избраха Изтока за почивка през празниците

Значителен растеж на българските туристи зад граница през коледните и новогодишни празници спрямо предходната година регистрират туроператорите. Над 5000 души са по чартърни и самолетни стратегии в чужбина, а по автобусни екскурзии са още толкоз, оповестяват от Сдружението на туроператорите и туристическите сътрудници „ Обединение Бъдеще за туризма “ (ОБТ).

Във вътрешността на страната ще има към 560 000 пътувания, демонстрират данните на Института за разбори и оценки в туризма, написа TravelNews.

Над 20 чартъра има от София и Варна за чужбина, като най-вече са за Египет и Турция, споделя Павлина Илиева, ръководител на ОБТ и шеф на туроператора „ Аполо “. Останалите дестинации с директни полети са Йордания, Тунис, Албания, Малдиви, Доминиканската република, Шри Ланка, Занзибар и Лапландия. По постоянни самолетни линии най-вече българи ще има в Дубай (ОАЕ), Тайланд, Мексико, Рим (Италия), Прага (Чехия).

„ Тази година ситуацията е по-добре спрямо 2020 година, когато активността ни беше неразрешена “, разяснява тя. Въпреки това пътуванията са надалеч по-малко преди пандемията през 2019 година За страдание Европа остава втора година затворена за Коледа и Нова година с доста рестрикции и със забрани за неимунизираните, изясни Илиева. Почти всички страни към този момент желаят PCR тест и за имунизираните туристи.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР