Заради ниските температури и по-конкретно заради спада им през нощта

...
Заради ниските температури и по-конкретно заради спада им през нощта
Коментари Харесай

Пик на консумацията на ток заради студа

Заради ниските температури и по-конкретно поради спада им през нощта против 15 февруари до минус 16 градуса, дневното ползване на електрическа енергия се е движило сред 128 хиляди и 142 хиляди МВтч, заяви Електроенергийният систематичен оператор (ЕСО).

" Не е имало нужда от включване на спомагателни мощности. Сравнено със захлаждането през предишния месец, общо взето, потреблението е едно и също - към 140 хиляди мегаватчаса за денонощие ", разяснява за Българска национална телевизия изпълнителният шеф на ЕСО Ангелин Цачев.

Прогнозата на ЕСО за висок товар на системата от порядъка на 6592 МВт остава и за утрешния 16 февруари. Очакванията за по-високо ползване се резервират също по този начин и за 17 и 18 февруари, сочат прогнозните оперативни данни.

В момента са включени всички съществени базови електроенергийни мощности на най-много, в това число и тези на водноелектрическите централи, сочат още даннитe.
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР