Зак Дикисън е планетолог от Природонаучния музей в Лондон, който

...
Зак Дикисън е планетолог от Природонаучния музей в Лондон, който
Коментари Харесай

Планетолог: Възможно е да има живот на Марс, но той ще е под земята

Зак Дикисън е планетолог от Природонаучния музей в Лондон, който изследва античните езера и океани на Марс.

" Работата ми е главно върху това по какъв начин е изглеждала Марс в предишното . Аз съм геолог и проучвам каменната й обвивка сега, с цел да схвана каква е била тя преди ", изяснява той, предава bTV.

Зак Дикисън беше в София, с цел да изнесе лекция за Марс по покана на конгрес " Рацио ".

„ Знаем, че е имало доста течна вода преди на Марс.  Но това, което изследвам сега, е система от езера, които се вливат едно в друго, които най-вероятно са съставяли океан. Днес е доста друго място. Много е студено, атмосферата е доста тънка. Не е място, където можете да се разхождате свободно без галактически костюм. Много некомфортно място за живеене ”, споделя още планетологът.

„ Едно време, когато са употребявани първите телескопи всеобщо от фенове, някои хора са забелязали, че по повърхността на Марс има формирания сходни на канали и тогава са сметнали, че евентуално на повърхността на Марс не просто има растения и реки, а даже има живот. Тогава са почнали във въображението на тогавашните създатели на научни романи и на самите хора да считат, че на повърхността има сходен цивилизован живот и че той може би  съставлява опасност за личния ни тип ”,  коментира Никола Кереков от конгрес „ Рацио ”.

 

„ Възможно е да съществува живот там, само че той ще е подземен , където е малко по-топло, по-защитено, само че това, което в действителност си мисля, че би трябвало да търсим, е дали е имало живот там в предишното. И това е по-вероятно ”, добавя Зак Дикисън.

Дори има теории, съгласно които е допустимо животът да е зародил първо на Марс, а по-късно да е бил пренесен на Земята.

„ Винаги съм бил заинтересуван от геологията и от Космоса. Затова за мен да уча геологията и историята на друга планета от Земята е доста забавно. Още повече по какъв начин са се появили едновременно, само че са се трансформирали в напълно разнообразни места ”, споделя Зак Дикисън.

Може да видите какво съставлява Космоса с някоя от идващите лекции на конгрес „ Рацио ”.

„ Един от методите, по които изчисляваме възрастта, е посредством броя кратери на повърхността.  Това е като да погледнете Луната – виждате кратерите и можете да ги преброите. Ние знаем какъв брой такива се основават всяка година от ударите от метеорити и оттова знаем каква е възрастта на всеки космически обект. Така знаем от кой момент съществува Марс. Бих се радвал да отида там ”, приключва планетологът.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!

За реклама виж - https://petel.bg/advertising-rates.html
--> --> --> --> ``
рекламаКоментариКоментирай посредством FacebookЗа да пишете мнения, апелирам регистрирайте се за секунди ТУКНапиши коментарИме:
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР