Черно море направи феноменално постижение, след като през този шампионат

...

Черно море вече е с победи на Тича срещу всички отбори в елита този сезон

Черно море направи феноменално достижение, откакто през този шампионат има победи против всичките си 15 противника на стадион " Тича ". В постоянния сезон " моряците " биха вкъщи 14 отбора, а единствено с Локомотив (Пд) направиха 2:2. Тази вечер обаче варненци надиграха и този противник в първия кръг на плейофите - с 1:0. Единственият гол вкара Васил Панаойотов.

След триумфа варненци са на една точка зад втория ЦСКА и на цели 10 пред четвъртия Локо (Пд).

Домакините започнаха дуела по най-хубавия метод и разрешиха на гостите да застрашат на два пъти вратата на Иван Дюлгеров. Във 2-рата минута след центриране от корнер Мартин Райнов стреля с глава, само че прати топката над вратата. В 7-ата минута Мартин Петков изведе Кристиян Пешов в наказателното поле, който стреля, само че Иван Дюлгеров избави.

Само минута по-късно Андреяс Калкан откри Атанас Илиев на точката за осъществяване на дузпа, само че таранът на „ моряците “ насочи слаб удар, с който не затрудни Кристиан Томов. В 11-ата минута продължителна офанзива на Черно море приключи с ослепително центриране на Мазир Сула към далечната греда, където Васил Панайотов с глава матира „ смърфовете “ за 1:0.

В 33-ата Калкан бе изведен от Сула и стреля рисково, само че над вратата.

В началото на втората част Локо Пд сътвори добра опция за изравнителен гол. Мичи Нтело проби през центъра и пусна извеждащ пас към Кристиян Пешов, който обаче не съумя да си спре добре топката и вратарят Иван Дюлгеров излезе и с тялото си съумя да парира удара на халфа.

Виктор Попов лиши топката отдясно и навлезе в наказателното поле. Крайният бранител подаде към Атанас Илиев, който на два пъти не съумя да нанесе удар. Топката се озова в Мазир Сула, чийто шут от сложна позиция беше избавен от вратаря.

В 59-ата минута Виктор Попов лиши топката на тъчлинията, напредна и нахлу в наказателното поле. Бранителят потърси Атанас Илиев, който стреля, само че на два пъти ударът му бе блокиран.

В 68-ата минута Локо Пд извършиха заучено свободен удар, като Бабакар Дион пусна пас към Ивайло Иванов, само че ударът на халфа мина над вратата.

В 76-ата минута влезлия на промяна Уеслен Жуниров засече с глава центриране от свободен удар и нанесе удар, топката срещна гредата, след което тупна зад голлинията. Попадението обаче не беше зачетено поради засада.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Пабло Гарсия, Мазир Сула (90+2 Берк Бейхан), Васил Панайотов, Андреяс Калкан (69-Уеслен Жуниор), Илиан Илиев, Атанас Илиев.
Източник: petel.bg