За девета поредна година Григор Димитров започна участието си на

...

Григор Димитров даде един сет на чех на старта в Мелбърн

За девета поредна година Григор Димитров стартира присъединяване си на Откритото състезание на Австралия по тенис с победа. В първия кръг на първата за сезона конкуренция от Големия шлем той се оправи с чеха Ижи Лехецка с 6:4, 4:6, 6:3, 7:5 за 2 часа и 48 минути.

Роденият в Хасково тенисист не сподели най-хубавото, което сме виждали от него на корта.

Снимка: Reuters

В първия си мач в Мелбърн той стартира устойчиво и взе първия сет, само че по-късно 142-ия в международната класация изравни.

Димитров се активизира, с цел да приключи започнатото против 20-годишния Лехецка и да победи.

В идващия кръг българинът ще играе против Беноа Пер или Тиаго Монтейро.

Снимка: Twitter

Родната представителка при дамите Виктория Томова не съумя да прескочи първото си предизвикателство в главната скица на Откритото състезание на Австралия. Тя загуби с 3:6, 3:6 от французойката Ализе Корне.

За българката това беше едвам второ присъединяване измежду най-хубавите в Мелбърн. Както през 2018 година, по този начин и в този момент, тя прескочи квалификациите.
Източник: btvnovinite.bg