За 65 леи (или 26 лева) се продават румънските домати

...
За 65 леи (или 26 лева) се продават румънските домати
Коментари Харесай

Шок! Къде доматите са 26 лева за килограм

За 65 леи (или 26 лева) се продават румънските домати в област Олтения, предава БТА. Килограм краставици коства 35 леи (14 лева.)

Местните търговци имат няколко пояснение за рекордно високите цени - това са цените на хранително-вкусовата борса в центъра на Алба Юлия. Значително по-евтино излизат вносните домати от Испания и Унгария. Те се продават на цени сред 17 и 20 леи (6,8 лева и 8 лева.) за кг.
-->
“Взехме единствено по няколко каси. Още не им е сезонът. Ако Великден беше по-късно, цените щяха да са други. Скъпо ни излиза да ги купим, още по-скъпо е за клиентите. Идват, гледат, само че не купуват ", споделят локалните търговци, представени от уеб страницата Зиаре.

Земеделците предизвестяват, че до Великден цените на зеленчуците, изключително доматите и чушките, може да се усилят още и да костват два пъти повече от предходната година. Закъснелият мраз и сняг в Румъния са засегнали реколтата им. 
Източник: standartnews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР